NOWE ZŁĄCZKI OD 1 MAJA 2022

Aktualności

NOWE ZŁĄCZKI OD 1 MAJA 2022

NOWE ZŁĄCZKI OD 1 MAJA 2022

Kisan wchodzi od dnia 1 maja 2022 w kolejny etap realizacji projektu 3 razy E: ekologia, ekonomia, efektywność. Zgodnie z zapowiedzią Prezesa Bartosza Olejnika w artykule ?Nasz patent na sukces? zamieszczonym w Magazynie Grupy SBS nr 3/2021 (link: https://www.grupa-sbs.pl/wgrane-pliki/sbs_2021_03_internet-1.pdf) Firma planuje całkowite odejście od powłoki galwanicznej cynowej i niklowej umieszczanej na powierzchniach armatury.
W pierwszej kolejności z dniem 1 stycznia 2022 wprowadzone zostały złącza bez powłok cynowych na korpusach mających kontakt z wodą przeznaczoną do spożycia. Kolejny etap, wdrożony 1 maja 2022 będzie obejmował wyeliminowanie powłoki niklowej z powierzchni tulei i nakrętek armatury mosiężnej.

Do realizacji w/w planu firma zakupiła specjalną myjkę, która w pełni zautomatyzowanym procesie, usuwa z powierzchni armatury mosiężnej zanieczyszczenia (wióra i oleje), pozostałe po procesie obróbki skrawaniem oraz zabezpiecza powierzchnię złączek przed utlenianiem (tworząc tzw. warstwę pasywną).

Nowe złączki z dniem 1 maja 2022 będą produkowane w kolorze naturalnego mosiądzu bez powłok. Brak powłoki galwanicznej na tulejach i nakrętkach nie będzie miał wpływu na zapewnienie odpowiedniej wytrzymałości połączenia oraz siłę zacisku.

Należy podkreślić, że oprócz korzyści ekologiczno-ekonomicznych, rezygnacja z powłoki niklowej w czasie wojny na Ukrainie i nakładaniem sankcji na Rosję – eksportera niklu, będzie aktem solidarności z Ukrainą, która jest dla firmy KISAN wieloletnim partnerem i dużym rynkiem zbytu.

 

powrót